Ekstra yazılar

MÜKEMMEL SEVİŞME

Yıllar önce doğal doğum eğitimlerine başladığım zaman, ilk dersin doğru nefes olduğunu gördüm. Doğru nefesi doğru yerde kullanmak, çok önemli bir ayrıntıymış. Doğumda nefesi keşfederken, aslında nefesin tüm hayatımızda rolü olduğunu gördüm. Doğru nefesi alıp  gevşeyebilmek. almak-vermek, almak- vermek bir senkron halinde, bir ritüel gibi . Yaşamın ritmi aslında… Anne karnında sallanan bir bebeğin ritmi, belki de seksin soluğunun ritmi. Dikkatlice sessizce ve sabırla evreni bir dinleyin, gözleyin ve hissedin tüm yaşam aslında almak ve vermek üzerine kuruludur ilk nefes gibi Son nefes gibi…

Cinsellikte de temel olay partnerinizle güzel bir seks anında,  senkronize olmak ve doğru  nefes ritmini yakalayabilmek ve gevşeyebilmektir. Olayın tüm özü budur. Şöyle bir kendinize ve birde bugüne kadar yaşadığınız cinselliğinize dönüp bir  bakının.  Güzel sevişme dediğinizde bunu hissedebildiniz mi? Eşinize emek harcadınız mı? Ona ne istediklerinizi duygularınızla yada sözlerinizle paylaşabildiniz mi. Kısaca ilişkinize yatırım yaptınız mı yoksa bir bayan olarak her şeyin eşten gelmesi için beklediniz mi ? Sevgili  bayanlar yazımın başında paylaştığım bir şey vardı . Almadan vermek diye bir şey yok yaşam da .

Cinsellikte  her şeyin eşten gelmesini bir kenara bırakın. Annenizin öğretileri olan ağır olun,hanım olun ,efendi olun  kavramını eşinize karşı yaşamayın. Eşinize dürüst olun. İsteklerinizi onunla paylaşın. Güzel sevişmenin özünde ,samimi olmak, rol yapmayla uğraşmamak , gevşeyebilmek, karşı tarafın gevşebilmesine de  destek olmak ve bunu da doğru nefes tekniklerini kullanarak yapmak yatmaktadır. Eşinizi  görün, onu işitin , onu hissedin ,ona dokunun, farklılıklarını ve isteklerini paylaşın, konuşun hep iletişim halinde olun .İletişim eşler arasında temel noktadır.

En önemlisiyse; bir erkeğin erkek olarak eril kişiliğine güç verin, bir kadının da  kadın olarak dişil kişiliğini güçlendirin. Öyle bir çağda yaşıyoruz ki, kızlarımızın maddi kazançları çok arttı,  kocalarına maddi ihtiyaçları belki de yok denecek kadar az bir ölçüde. Sözümün yanlış anlaşılmasını istemediğim için biraz açarak yazacağım. Ekonomik özgürlüğü kazanmak , parayı tutan el olmak kadının dişil kimliğini kaybetmesine zemin hazırlamamalı. Sağlıklı bir seksde   çiftler kimliklerini kaybetmemeli eril ve dişil karekterlerini  yatağa aktarabilmeli.

Bu içeriğide okudular:  Meme Kanseri Tedavisi

         Sonuç da kadın ve erkeğin karşılıklı ilişkilerinde  beklentileri  vardır. Önemli olan bu ilişkileri  bir arada güzel bir seviyede götürebilmektir.  Güzel bir seks için gevşeyebilmeli nefes alabilmeli, bedeni  ve zihnini özgür bırakabilmelidir. Eğer partnerinizle nefessel bütünlüğü yakalayabildiyseniz, anda kalıp anı anlamlandırabilirsiniz .

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Doktora Sor
Hemen Doktora Sor!
Merhaba,
Hemen doktorumuza soru sorabilirsiniz
Call Now Button0312 285 30 00